Обираємо вентилятор: економний, безшумний та з додатковим захистом від дитячих пальчиків

Цей гаджет врятує від спеки та захмарних рахунків за світло.

news.llu.edu

news.llu.edu

Синоптики пророкують, що цьогорічне літо буде спекотним. Тому саме час подбати про свій комфорт у спеку, тобто придивитися-прицінитися до вентиляторів. Чому саме таку техніку зараз рекомендують продавці, чи дійсно вентилятор більш безпечний для дітей та довкілля, аніж кондиціонер, та на що звернути увагу, купуючи прилад, - у матеріалі Коротко про.

Готуємося до спеки

🌬Зараз погода тішить м’яким теплом, хоча вже через кілька днів стовпчик термометра показуватиме більший градус: насувається літня спека. Синоптики кажуть, що усі три наступні місяці (а то й більше) будуть спекотними. Тому українці вже ринулися до магазинів у пошуках будь-яких охолоджуючих гаджетів – в усякому разі в гуглі «купити вентилятор» зараз у топі запитів. Кондиціонери цього року навряд чи рятуватимуть – по-перше, просять економити електрику, по-друге, тариф на цю енергію виріс на 60%, по-третє, велика частина країни живе на орендованих квартирах, і кондиціонер там є далеко не завжди.

А от чи дійсно врятує нас від спеки та спустошення гаманців вентилятор? Коротко про – у питаннях і відповідях.

Як вентилятор охолоджує повітря?

🌬Перш за все, треба знати, що якраз не охолоджує. Це перевага кондиціонера. Вентилятор лише «хапає» повітря та з великою швидкістю переміщує його, обдуває кімнату, людину, предмети і створює відчуття прохолоди.

Чи варто ставити вентилятор у кімнаті на 20 м2, чи краще обрати кондиціонер?

🌬Все залежить від потужності та продуктивності цієї техніки. Можна підібрати агрегат, який здатен охолодити простір до 10 і навіть 20 м2. Але майте на увазі: узагалі вентилятор краще обирати для локального охолодження у маленькій кімнаті до 10м2 або ж узагалі встановити біля робочого столу.

Чи дієво використовувати вентилятор при +35 і вище?

🌬Сподіваємося, цього літа стовпчик термометра не перетне таку високу позначку. До того ж експерти кажуть, що вентилятори неефективні при +35 і вище, тому що не знижують загальну вологість, і в приміщенні може стати ще спекотніше. Але й тут є вихід. Можна щільно зачинити всі вікна в кімнаті та спробувати охолодитися вентилятором.

Увімкнений вентилятор може «прибрати» сторонні запахи у кімнаті?

🌬Ні. Такої функції, як і обігрів та очищення повітря, вони не мають.

Де краще поставити вентилятор?

🌬У найбільш затіненому та прохолодному місці квартири. Також краще поставити вентилятор на підлогу і нахилити його вгору: тепле повітря «йде» догори, а холодне залишатиметься внизу.

А як щодо економії електроенергії?

🌬Хороша новина: вентилятори споживають набагато менше електроенергії, аніж кондиціонери. Стандартне споживання – до 50 Вт/год., у кондиціонера – мінімум 1–2 кВт/год.

- Ну і найдорожчий такий вітряк все одно обійдеться вам дешевше, аніж кондиціонер, - розповів Коротко про продавець-консультант одного з магазинів техніки Ілля Волзняк. – І така техніка не потребує якихось додаткових вкладень, особливого догляду, надскладного монтування.

Чи дійсно увімкнений і вдень і вночі електровітряк може пересушити шкіру, слизові?

На жаль, так. Вентилятори обдувають повітрям шкіру, відповідно, дорогоцінна волога шкірного покриву випаровується. Але це ще не усі погані новини. Виявляється, вентилятори також збільшують швидкість зневоднення і електролітного дисбалансу, що може привести до теплового удару.

Як убезпечити себе від зневоднення через увімкнений вентилятор?

🌬Банально: пийте більше чистої води, вживайте овочі-фрукти, які також наповнюють організм вологою та необхідними вітамінами і мінералами. А ще користуйтеся якісним зволожуючим кремом та не лінуйтеся час від часу вимикати вітряк і обприскувати своє обличчя термальною водою.

На що звернути увагу, обираючи ідеальний вентилятор?

🌬У магазинах величезний вибір такої техніки. Звісно, у кожного покупця є свої запити щодо вентилятора, адже хтось планує встановити вентилятор у офісі, а комусь треба доступно та безпечно охолодити дитячу кімнату.

При виборі вентилятора є три важливих пункти: стійкість моделі (його важко перекинути), кут повороту (чим більший, тим краще), продуктивність (для якої площі підходить). А от функції на кшталт таймеру, керування з пульта або смартфона – це, як кажуть самі продавці такої техніки, необов’язкові «навороти», за які доводиться платити покупцю.

А який вентилятор купити в дитячу кімнату та у квартиру, де є домашні тварини?

🌬На ринку сучасних вентиляторів є хороші моделі як з лопатями так і без, - пояснює продавець-консультант Ілля Волзняк. – Виробники других моделей переконують, що безлопатеві більш безпечні. Це дійсно так. Є такі, до яких, як додаток, йдуть картриджі з водою. Картриджі охолоджуються у морозильнику, а тоді вставляються у спеціальний відсік вентилятора. Таким чином повітря стає холоднішим. Але такі моделі дорожчі за вентилятори з лопатями, ціна стартує від 3 тисяч грн. Дешевші моделі з лопатями - від 1200 грн. І такі вентилятори мають мало спільного з їхніми «предками»: достатньо тихо працюють, мають щільну захисну решітку, куди навіть дитячий пальчик не пролізе.

Якщо говоримо про охолодження дитячої кімнати, то можна дітям перебувати біля вентиляторів?

🌬Я притримуюся думки, що у спеку охолодження кімнати з дитиною має бути, хоч це вентилятор чи кондиціонер, - розповідає Коротко про лікар-педіатр Наталія Гарцула. – Але треба притримуватися певних правил безпеки. Якщо ви купили вентилятор додому, то докупіть або ж зробіть самостійно додатковий захист на решітку на кшталт москітної сітки, надійно заховайте усі електрошнури. Пам’ятайте, що тривале перебування під потужними потоками повітря може спровокувати застуду. Тому встановлюйте апарат на невелику потужність. Також не направляйте сильний потік повітря на дитину, яка спить або яка тільки-но після купання.