Політолог та військовослужбовець Кирило Сазонов вважає, що проти Національного антикорупційного бюро, а також першого заступника директора НАБУ Гізо Углави почався навмисний політичний тиск.
Це стало очевидним після того, як прогримів скандал із гіпотетичним «кротом» у НАБУ у справі про зливи інформації. Як відомо, 22 травня САП разом із Нацполом провели обшук в одного з детективів Національного антикорупційного бюро.
Одразу після цього, зауважує Сазонов, почалась серія вкидів, здогадок, домислів та видумок від активістів та блогерів.
- Дуже багато питань виникає, якщо задуматись: а хто і з якою метою зливає для медіа, блогерів та активістів-антикорупціонерів інформацію у цій справі. І з якою метою вони, керуючись виключно власними конспірологічними здогадками, а не офіційними результатами розслідування, називають прізвища винних у зливі справ НАБУ?, - написав Сазонов у Facebook.
Він дивується, як активісти-блогери без суду та слідства звинуватили у всіх гріхах першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву.
- Углава не є фігурантом справи і у нього не проводились обшуки. Ні в НАБУ, ні в САП, зрозуміло, не було жодних публічних звинувачень на адресу Углави, - наголосив військовий та політолог.
Ситуація, вважає він, є «абсолютно мерзенною»: бо якщо за результатами розслідування Углава виявиться ні в чому не винним, то навряд чи блогери-активісти-антикорупціонери проситимуть вибачень за необережні звинувачення.
Сазонов радить колегам, блогерам та медійникам дуже обережно коментувати події. Наразі варто принаймні дочекатись результатів службового розслідування НАБУ щодо витоку інформації.
- Найгірше, що у цій схемі хтось спеціально зіштовхує лобами НАБУ і САП. Загроза зрозуміла: руйнування довіри до усіх антикорупційних органів, фактичне знищення антикорупційної системи в Україні, - застерігає політолог.
Він припускає, що кіллерська інфокампанія проти НАБУ та Углави навмисне почалась саме зараз. Адже до кінця вересня 2024 року має відбутись зовнішній аудит НАБУ незалежними експертами, призначеними міжнародними партнерами. Це буде перший аудит відомства з моменту створення у 2015 році.