Інформація про мінування берегів річки Тиса не відповідає дійсності та є ворожою інформаційно-психологічною спецоперацією (ІПСО). Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі марафону "Єдині новини".
- Посилення кордону з країнами ЄС та Молдовою, щоб не допускати спроб незаконного перетину, бо це відповідальність України перед державами, з якими ми межуємо, жодним чином не передбачає мінування території або інші дії, які загрожували б життю людей, навіть попри те, що вони у незаконний спосіб намагаються перетнути кордон, - розповів він.
Представник Держприкордонслужби підкреслив, що посилення охорони кордонів не передбачає мінування територій. За його словами, на таких ділянках кордону збільшується кількість прикордонних нарядів та використовуються різноманітні технічні засоби спостереження, такі як відеокамери та безпілотні літальні апарати.
Російські вкидання про нібито мінування берегів Тиси поширюються соціальними мережами. Ці чутки з'явилися на тлі трагічних випадків загибелі чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон з країнами Євросоюзу та Молдовою.
- 30 травня у Тисі знайшли десятого з початку травня потопельника. Тіло виявили за десять метрів від румунського берега, про нього українським прикордонникам повідомили румунські колеги. Від початку повномасштабного вторгнення Росії це вже 30-й літальний випадок, зафіксований під час спроби незаконно перетнути кордон через Тису.
- 23 травня представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів, що прикордонники не беруть до уваги мобільний додаток "Резерв+" під час перевірки підстав для виїзду чоловіків за кордон.