У середу, 29 травня, Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету "Львівська політехніка". Окрім того, на користь науковиці мають сплатити заробіток за період вимушеного прогулу - понад 123 тисячі гривень. Про це йдеться у рішенні суду.
Адвокат Ірини Фаріон закликав суд задовольнити апеляційну скаргу в повному обсязі і скасувати рішення суду першої інстанції. Натомість представник "Львівської політехніки" наголосив, що рішення Галицького районного суду є законним, тож його варто залишити без змін. Проте після недовгої перерви суд оголосив своє рішення - наказ про звільнення суд визнав незаконним.
- Позиція відповідача - це позиція людини, яка топчеться по закону брутально і нікчемно, виконує політичні замовлення і робить при цьому "гарну міну". В жодному документі не доведено морального проступку, який вчинила Ірина Фаріон. З якої рації було здійснене швидкісне звільнення? Чому ректор не дочекався роботи комісії? Комісія мала завершити свою роботу 22 числа, мене звільнили 15. Тобто проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм - під тиском МОН, конкретної персони - Лісовий. Про це свідчить його реакція - неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон, - прокоментувала на суді мовознавиця.
- 15 листопада СБУ відкрила справу проти Ірини Фаріон за чотирма кримінальними статтями - "Порушення рівноправності громадян", "Образа честі й гідності військовослужбовця", "Порушення таємниці листування" та "Порушення недоторканності приватного життя".
- За матеріалами слідства, в одному зі своїх інтерв'ю колишня народна депутатка заявила, що не може назвати українцями російськомовних військовослужбовців ЗСУ. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та у суспільстві.
- 14 листопада студенти "Львівської політехніки" вийшли на мітинг із вимогою звільнити Фаріон із вишу. Їх обурили слова викладачки в інтерв'ю Яніні Соколовій від 4 листопада. Фаріон сказала, що "немає російськомовного населення, є українці і є кацапи". Журналістка на це зазначила, що частина військовослужбовців бригади «Азов» та 3-ї штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема у бою. На це Фаріон заявила, що «категорично не приймає» і "не може назвати українцями” бійців, які розмовляють російською мовою.