В Україні щорічно святкую День Києва в останню неділю травня. У цьому році дата випала на 26 травня. Святкування відбувається втретє за умов воєнного стану.
День Києва вперше відзначили у 1987 році, присвятивши його 1500-річчю заснування столиці, хоча ця дата схильна до сумнівів. З того часу щороку останні весняні вихідні відзначаються заходами на честь цього свята.
Згідно з легендою, Київ заснували брати Кий, Щек та Хорив, а також їхня сестра Либідь. Місто отримало свою назву на честь старшого брата, а вулиці, гори та квартали були названі на честь інших. Річка також отримала ім'я на честь сестри Либідь.
У столиці України налічується вулиця з більш ніж тисячолітньою історією – Володимирська. Хрещатик вважається однією з найкоротших центральних вулиць у Європі, довжина якої лише 1,3 кілометра. Однак він є однією із найширших головних вулиць у Європі, ширина якої становить 75 метрів. Також у Києві знаходиться найглибша станція метрополітену у світі - "Арсенальна", глибина якої сягає 105 метрів. На вулиці Прорізній розташований унікальний музей проїзних квитків, єдиний у своєму роді.
У місті також знаходиться пам'ятник "Батьківщина-Мати", що входить до п'ятірки найвищих у світі. Його висота складає 102 метри. Минулого року з пам'ятника було знято радянський герб.
Цього року мешканці та гості столиці можуть відвідати низку заходів, присвячених Дню Києва. Зокрема, відбудеться щорічна благодійна акція – пробіг під каштанами. Акція пройде у різний час та у різних локаціях. Кожен учасник має внести пожертву у розмірі 300 гривень.
Також протягом дня можна експозиції у музеях Miniland.UA, "Аптека-музей на Подолі" та в музеї "Становлення української нації". На Десятинній, 12 заплановано ярмарок, який працюватиме весь день.
- В Івано-Франківську жінки, які народили на День міста 7 травня, отримали сертифікати на п'ять тисяч гривень. Таке рішення було ухвалено міською радою. Подарункові сертифікати можна використовуватиме придбання товарів для новонароджених.