Норвегія, Ірландія та Іспанія визнали Палестину як незалежну державу. Влада цих країн вважає, що таке визнання сприяє встановленню миру на Близькому Сході. Про це заявив на пресконференції прем'єр-міністр Ірландії Саймон Харріс.
- Сьогодні Ірландія, Норвегія та Іспанія оголошують про визнання держави Палестина. Всі ми зробимо необхідні кроки на національному рівні, щоб виконати це рішення, - заявив Харріс.
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес уточнив, що країна визнає Палестинську державу під керівництвом національної адміністрації в Рамаллі, а також у кордонах до 4 червня 1967 року разом із Сектором Гази та Східним Єрусалимом. У таких же кордонах Палестина як держава існуватиме для Норвегії, повідомив на пресконференції прем'єр-міністр Йонас Гар Стере.
- Коли ми визнаємо Палестину, ми зможемо з більшою впевненістю закликати інші країни підтримати створення Палестинської держави, а також притягнути Палестинську державу до відповідальності, - зазначив Стере.
Після заяв Норвегії та Ірландії глава МЗС Ізраїлю Ісраель Кац оголосив про відкликання послів із цих країн для консультації. Міністр додав, що ухвалить таке ж рішення і щодо дипломатів, які перебувають в Іспанії, якщо країна визнає Палестинську державу.
- Станом на початок травня серед європейських держав незалежність Палестини визнавали Болгарія, Угорщина, Кіпр, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія, Швеція.
-
Україна як член ООН визнала Палестину ще перебуваючи у складі СРСР – це відбулося у 1988-му. Палестина ж визнала незалежність України у 1992 році. Проте Україна не визнала ХАМАС терористичною організацією, яка контролювала Сектор Гази до початку там операції Армії оборони Ізраїлю.