Михайло Федоров: В Україні 700 тисяч заброньованих людей, і лише 4000 – з IT-компаній

Незважаючи на те що айтішники активно поповнюють бюджет України, їм не поспішають давати броню від мобілізації.

parlament.ua

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив нюанси бронювання від мобілізації фахівців IT-галузі. Поштовхом до цього став суспільний резонанс, викликаний наказом про бронювання співробітників компаній з доставки Glovo та онлайн-ігрових сервісів Favbet Tech. При цьому частка броні фахівців зі сфери цифрових технологій виявилася критично малою, хоча, за словами Федорова, частка ІТ у ВВП України - майже 5%, а до держбюджету щороку надходять 20-23 млрд грн.

- Фахівці технологічних та інноваційних бізнесів, важливих для економіки підприємства, повинні бути заброньовані, щоб компанії продовжували наповнювати бюджет нашої країни, - упевнений Федоров. – Загалом у сфері IT працюють близько 300 тисяч співробітників, а з них заброньовано лише 1,5%. Загалом в Україні 700 тисяч заброньованих людей, і лише 4000 – з ІТ-компаній.

Міністр поділився, що на бронь подано лише 54 IT-фахівці, і це не кур'єри й не представники грального бізнесу, а фахівці топ-рівня - архітектори, розробники, інженери.

- Компанії, які ми подаємо на бронювання згідно з постановою Кабміну, набули статусу критично важливих для економіки, бо відповідають мінімум трьом критеріям:

Очевидно, за сукупністю всіх ознак від мобілізації до вчорашнього дня звільнялися співробітники онлайн-казино та кур'єри «Глово», доки обурення суспільства не змусило скасувати відповідний наказ. Віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко наголосила, що бронювання фахівців – законне право бізнесу та можливість для країни підтримувати економіку податками та зборами, але це питання не має розколювати суспільство.

Наразі суспільство ламає голову, чому під броню без особливих зусиль потрапили десятки тисяч українських чиновників, які не настільки поповнюють бюджет країни, як айтішники…