Швидко і без розводів: як правильно мити вікна

Газета вам не знадобиться.

з відкритих джерел

Навіть якщо ви до прозорості вимили вікна перед Великоднем, витративши на це титанічні зусилля, – після першого ж дощу чи чергової піщаної бурі доведеться все перемивати заново.

Як вимити вікна, не залишаючи розводів, і що для цього необхідно, Коротко про розповів директор київської клінінгової компанії clean-home Євген Кувичинський.

Як правильно мити вікна, з чого починати

- Спершу знімаємо фіранки, які накопичують багато пилу. Відправляємо їх у пральну машину. Поки вони будуть пратися і сохнути, ми миємо вікна.

У митті вікон – первинна рама. Спочатку миємо її, потім скло, а на фінальному етапі протираємо все мікрофіброю – і раму, і скло.

Замість дорогих засобів – звичайний, для миття посуду

- Розводи на склі – це звичайний бруд. Його не потрібно розмазувати, а треба забрати.

Порядок дій:

  1. 💧На склі ефективно працювати губкою та мікрофіброю. Наносимо мильну піну. Як універсальний засіб можна використовувати засіб для миття посуду. Навіть у професійному клінінгу ми часто використовуємо засоби для миття посуду. PH у нього такий самий, як у спеціальних засобів для скла.
  2. 💧Після того як спінена рідина нанесена на шибку, беремо стяжку (скребок. – Ред.) з гумовою вставкою та зганяємо вологу зверху вниз.
  3. 💧Після цього нічого не потрібно робити. Якщо залишаються невеликі смужки або плями, скористайтеся мікрофіброю для скла – нею витирають залишки вологи.
  4. 💧Газетами та ганчірками користуватися не раджу: вони розмазують бруд, ними можна лише нашкодити. Стягнув мильну воду шваброю з гумовим наконечником, скористався мікрофіброю для шибок – і все.

Як помити вікна, якщо вони великі

- У цьому разі застосовуються телескопічні штанги, у важкодоступних місцях вони рятують. Але треба розуміти: якщо ми хочемо отримати ідеальний результат, то ніщо не замінить рук людини. Бездоганно чисте скло буде лише тоді, коли до нього можна дотягнутися руками.

Наскільки ефективними є роботи-мийники вікон

– Такі роботи допомагають там, де доступ до вікон обмежений. Однак вони мають свої недоліки. Робот являє собою два диски, що обертаються, вони переміщаються і тягнуть за собою бруд.

На певних ділянках, де відносно чисто, робот скло помиє, а далі почне розвозити брудну воду по шибці. Його постійно потрібно міняти, особливо якщо вікна давно не мили. Вихід - використовувати такий робот раз на два тижні, не допускаючи сильного забруднення.

Є у такого робота ще один недолік - елемент мийників вікон, що чистить, круглий, а значить, кути залишаться брудними: туди робот доступу не має.

Чи можна кріпити такого робота на зовнішню частину вікна

- Без проблем: у будь-якого робота є страхувальний шнурок. Його слід прив'язати до батареї, перил тощо. Це важливо, щоб він нікому не впав на голову.

Як помити дзеркала

– Принцип такий самий, як і по склу: головне - бруд не розмазувати, а вимивати. Насамкінець залишиться прибрати надлишки вологи - цього буде достатньо.

Чи є спосіб за 5 хвилин зробити так, щоб все блищало

– Є секрет. Закрити квартиру, нікого не впускати і самим не заходити (сміється).


Підсумкова покрокова інструкція

До речі

Як правильно мити скло без розводів скребком?

Пам'ятайте, що переміщати його треба в одному напрямку: з правого боку наліво або зліва - направо. Може допускатися ухил 30 градусів. Також наступна смуга має перекривати на третину попередню.