Раміна Есхакзай розповіла, як її змінили поїздки на фронт та чому їх призупинила

Найближчим часом Раміна не зможе їздити на передову за станом здоров'я.

youtube.com/Raminaeshakzai

Інтерв'юєр та блогер Раміна Есхакзай у новому випуску з нагоди 6-річчя її YouTube-каналу розповіла про залаштунки своїх поїздок у гарячі точки. За словами Раміни, найближчим часом вона не зможе їздити на передову за станом здоров'я, оскільки довела себе до емоційного виснаження.

– За станом здоров'я мені не можна близько трьох місяців їздити на передову. Лікарі сказали, або ми починаємо лікування, і ти не їдеш на передову, або не починаємо, і ти далі руйнуєш свій організм. Мені шкода, що не поїду на передову найближчим часом, це важке рішення, - наголосила інтерв'юер. - Я нещодавно зрозуміла, коли загинув мій друг із позивним “Фарш”, я плакала, але не відчувала горювання, тому що я заглушила в собі емоції. Я не можу відчути радість, коли радієш всією душею, також не можу відчути розпач всією душею. Емоції є, але вони на автопілоті. Коли відбуваються втрати, коли бачиш людське горе, тобі треба це показувати і слухати. Я заглушила у собі емоції, і вони досі не повернулися до мене. Я навіть коли сплю, зібрана.

Есхакзай додала, що за два роки настільки часто їздила на передову, що тепер боїться втратити зв'язок із реальністю і почати докоряти собі за те, що взяла вимушену перерву. Дівчина також наголосила, що у процесі роботи над випусками у неї відпала сором'язливість жити разом із хлопцями, адже часто доводилося ночувати командою там, де відносно безпечно.

- Коли я перший рік їздила на передову, мені здавалося, що це щось нове, незвичне і цікаве, а останні рази, коли я була на передовій, я відчувала там себе дуже гарно, мені там було комфортніше, ніж у тилу. У них там реальність, яку мають відчути ті люди, які знаходяться тут. Я, напевно, боюсь того відчуття, що, якщо не буду туди їздити, то втрачу зв'язок із реальністю. Коли знаходишся у Києві, хочеться гарно вдягнутися і піти в ресторан, удати, що війни немає. На передовій я відчуваю свою значущість, там не треба мати гарний вигляд, там десять днів проходять, як один, там мені завжди раді, таке враження, що я наче серед своїх. Тому, як каже психіатр, зараз у багатьох українців розлад адаптації, наче живеш два життя, - уточнила вона.

З початку повномасштабної війни Росії в Україні Раміна змінила формат та назву свого YouTube-каналу. Есхакзай записала інтерв'ю з військовими експертами, бійцями з передової, військовополоненими росіянами. Вона також зробила унікальні репортажі з фронту та на деокупованих територіях. Зокрема, побувала у Бахмуті, Лимані, передмісті Харкова та на острові Зміїний.