Які доплати існують для українських військових – детальне пояснення Міноборони

Всього доплат 6. Одна з них була затверджена не так давно.  

REUTERS

Для українських військовослужбовців існує 6 видів доплат.  При цьому 70 тисяч за участь в бойових діях, додатково затверджені урядом, не є заміною всім відомим «100 бойовим тисячам». Про це заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова розповіла в інтерв'ю «Укрінформу».

Які види доплат військовим існують:

Перший вид - виплата додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень, яка здійснюється військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або перебувають безпосередньо в районах ведення російської агресії. Вона зберігається для сімей полонених, зниклих безвісти та за час лікування після отримання поранень, травм, контузій пов’язаних із захистом Батьківщини.

Другий вид - додаткова винагорода у розмірі 50 000 гривень. Вона виплачується тим військовослужбовцям, які виконують бойові завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ або штабу тактичної групи в пункті управління оперативно-стратегічним угрупованням військ.

Це можливо поза районами ведення бойових дій, якщо такий пункт здійснює оперативне управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть бої на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових завдань підрозділу першого ешелону оборони або наступу до батальйону включно. Перелік таких органів військового управління затверджується Головнокомандувачем Збройних Сил України або начальником Генерального штабу Збройних Сил України.

Третій вид - виплати у розмірі 30 тисяч. На період дії воєнного стану ця винагорода виплачується військовослужбовцям, які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами. За даними Калмикової, це стосується:

Четвертий вид - додаткові виплати в 70 тисяч.  Ця виплата передбачена для тих, хто безпосередньо перебуває на лінії зіткнення з ворогом. Отримувати її зможуть ті, хто виконує бойові чи спеціальні завдання в першому ешелоні оборони або наступу на відстані до ротного опорного пункту включно. На неї можуть розраховувати і ті, хто виконує бойові завдання між позиціями Сил оборони України та агресора, на окупованих Росією територіях, а також на території ворога.

Є нюанс, додала Калмикова, – виплати прив’язані не до місяця, а до кількості днів, під час яких виконувалися завдання. Тобто військовий зможе отримати 70 тисяч після того, як в нього «набіжить» 30 сумарних днів таких завдань.

П'ятий вид – від 15 тис. грн до 30 тис. грн інструкторам у навчальних військових частинах.

Шостий вид – 2350 грн – курсантам військових вишів.