Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка, що в Києві, прокоментував ранкові події, коли сотні людей буквально штурмували його ворота, намагаючись зустріти там світанок. В адміністрації заявили, що ботанічний сад - не парк і не міський центр. Там росте понад 17 тисяч екзотичних рослин. Це є наукова установа, яка має чіткі правила відвідування і графік роботи. Тож просять усіх їх дотримуватися. Про це йдеться в офіційній заяві адміністрації ботсаду.
- Сад, в якому понад 17 тисяч видів, сортів і форм рослин, сад, в якому є найбільші колекції, частині з яких надано статус Національного надбання України, сад, якому майже 90 років, який створювався неймовірними зусиллями кількох поколінь працівників в найтяжчі повоєнні роки та зберігався і примножувався у складні 90-ті та продовжує розвиватись зараз, останнім часом зазнає несанкціонованої навали відвідувачів, охочих «зустріти світанок» чи зробити фото вдосвіта та в ранкові години, ще до початку роботи установи, - йдеться у повідомленні.
У ботанічному саду зазначають, що завжди раді кожному відвідувачу, однак прагнуть елементарної поваги до своєї роботи, адже мають чіткі правила відвідування та визначений графік роботи.
- Тож просимо дотримуватись встановлених правил і поважати працівників нашої установи, які докладають чимало зусиль, щоб прогулянка ботанічним садом приносила лише задоволення, - кажуть в адміністрації.
- З самого ранку 3 травня біля воріт ботанічного саду в Києві було неспокійно. Через популярність тренду в Тік-Ток «Давай зустрінемо світанок разом» кияни масово пішли до ботанічного саду. Однак, за словами охоронця, адміністрація заборонила вхід до парку до 7-ї ранку. Проте люди почали перелазити через огорожу. При цьому якусь частину людей пускали через звичайний вхід.
- У березні в Ботанічному саду імені Фоміна встановили незвичну статую. Корпус - солдатський: військова форма, розгрузка, з якої стирчать автоматні ріжки. Кулак правої руки притиснутий до серця у жесті привітання «Слава Україні!». Дивує людей голова статуї – виглядає як персонаж із дитячого мультфільму «Ліло та Стіч».