Українські полярники показали, як стрибають кити в Антарктиці

Кажуть, роблять вони це досить часто, але побачити таке - справжнє везіння.

скрін відео facebook.com/AntarcticCenter

Одне з дивовижних видовищ в Антарктиці - побачити,  як стрибають кити. Хоч роблять вони це нерідко, але побачити таке дійство - справжнє везіння, кажуть полярники української станції імені Вернадського. На відео, опублікованому на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру, можна побачити, як з води виринає молодий представник горбанів. Саме цей вид вважається найбільш стрибучим серед свого підряду вусатих китів.

- Стрибок є одним з типів поведінки горбанів на поверхні води, яких загалом виділяють майже два десятки. Англійською це називається breaching whale – тобто кит, що виривається з води. Він може вистрибнути повністю. Також під час стрибків бувають різні типи обертів – за годинниковою стрілкою, проти неї або взагалі без повороту, коли кит падає на спину чи бік, - йдеться у повідомленні.

Чому кити так роблять, науковці мають кілька припущень. Можливо, саме так кити намагаються позбутися паразитів, які масово живуть на їхній шкірі, зменшити подразнення від них й "почухатися" об воду. Інший варіант – так вони комунікують між собою. Звук стрибка чутно досить далеко, тож його можуть використовувати як сигнал. Але це лише гіпотези, тому що й досі дуже мало відомо про цих найбільших тварин планети, сильно винищених людиною під час китобійного промислу.