Левиця Василина, яку волонтери вивезли з Пісочина на Харківщині, тепер мешкатиме в Африці, у реабілітаційному центрі для великих кішок LIONSROCK. Разом із нею змінив місце проживання та її обранець, лев Нікола. Про це розповіли у зоозахисній організації UAnimals.
Зоозахисники нагадали, що у серпні 2022 року восьмимісячну левицю побачили на одному з дачних кооперативів селища. З'ясувалося, що її утримував місцевий мешканець. Волонтери врятували левицю та тимчасово передали до Центру Наталії Попової, де тварина 9 місяців проходила реабілітацію. Однак після російської ракетної атаки на Київщину зоозахисники відправили тварину до нідерландського притулку FELIDA, подалі від ворожих обстрілів. Там Василина познайомилася з Миколою.
В обранця Василини теж складна доля – його знайшли малим левеням у Чорногорії у лютому 2022 року. Він втік із незаконного приватного розплідника і десять днів блукав вулицями поблизу Будви на узбережжі Адріатичного моря. Левеня знайшли у підвалі занедбаного старого будинку.
- Обидва лева ніби ніколи не жили окремо. Вони ідеально підходять один одному і навіть мають однакові хобі: грають у футбол і граються. Але є й відмінності: Василина незалежна і любить споглядати та лежати на високих платформах. Нікола ж постійно досліджує вольєр, – розповідають у реабілітаційному центрі.
Наразі леви вже перебувають у Південній Африці. Один із кіперів левів був поруч і стежив за комфортом хижаків під час подорожі. Незабаром левова родина опиниться у новому будинку. А поки Василина та Нікола відпочиватимуть та адаптуватимуться, перш ніж досліджувати нові володіння в LIONSROCK Big Cat Sanctuary.
- Раніше евакуйована з Донецької області на початку вторгнення левиця Ася та троє її дитинчат Тедді, Емі та Санту оселилися в Йоркширському парку дикої природи у Великій Британії. Тварини подолали 2000 миль і перетнули кордони шести країн, щоб нарешті потрапити до нового будинку з польського зоопарку, де вони жили останній рік.
- 15 березня врятованих із контактного звіринця на Київщині левів Джаміля та Царя доставили до природного заповідника в Африці. Через невідповідні умови та погане харчування власники контактного звіринця довели левенят до рахіту та стресу. У тварин були переломи кісток та численні розтягнення.