США протягом останніх тижнів таємно поставили Україні далекобійні ракети ATACMS. Бійці ЗСУ застосували їх проти росіян минулого тижня. Про це повідомляє Reuters із посиланням на американського чиновника, ім'я якого не називається.
За інформацією видання, ракети було включено до пакету військової допомоги Україні на суму 300 мільйонів доларів, який президент США Джо Байден затвердив 12 березня. При цьому джерело не уточнило скільки ракет було відправлено. Проте відомо, що ЗСУ щонайменше двічі вже застосовували це озброєння на фронті.
Reuters пише, що ракети були вперше застосовані рано-вранці 17 квітня аеродромом у Криму, який знаходився приблизно за 165 км від української лінії фронту. Питання про те, чи відправляти армійські тактичні ракетні системи (ATACMS) з дальністю до 300 км, було предметом суперечок до адміністрації Байдена протягом кількох місяців, зазначив чиновник. За його словами, спочатку Пентагон виступав проти розміщення ракет великої дальності, побоюючись, що втрата ракет з американського арсеналу завдасть збитків військовій готовності США. Були також побоювання, що Україна використатиме їх для нападу на цілі глибоко всередині Росії. Однак використання Росією балістичних ракет далекого радіусу дії, поставлених Північною Кореєю, у грудні та січні, незважаючи на публічні та приватні попередження США не робити цього, призвело до зміни поглядів, сказав американський чиновник.
- Міністерство оборони США 24 квітня оголосило про надання пакету військової допомоги Україні загальною вартістю 1 мільярд доларів - вперше з того часу, як Конгрес прийняв додаткове фінансування для допомоги іноземним союзникам.
- Президент США Джо Байден 24 квітня підписав ухвалений Конгресом пакет законодавства, який передбачає виділення майже 61 мільярда доларів додаткової військової та економічної допомоги Україні, а також допомогу іншим союзникам США.
- Американські ЗМІ повідомляли, що в пакет можуть уперше увійти далекобійні ракети ATACMS, а зброю заздалегідь передали на склади до Польщі та Німеччини для якнайшвидшого відправлення в Україну.