Федеральний уряд Німеччини на тлі рішення українського МЗС обмежити надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку заявив, що це не вплине на їхній статус тимчасового захисту. Таку позицію озвучив на брифінгу представник німецького Міністерства внутрішніх справ Максимілліан Каль, повідомляє DW по-русски.
- Рішення МЗС України не позначиться на статусі захисту, який є однаковим для чоловіків і жінок, які складають переважну більшість біженців від війни, - зазначив він. При цьому Каль не зміг уточнити, чи українські чоловіки зможуть отримати в країні тимчасовий німецький проїзний документ.
Про можливість отримання замість простроченого українського паспорта німецького документа Каль пообіцяв проінформувати додатково. Крім того, в уряді Німеччини відмовилися давати оцінку рішенню української влади, зазначивши, що воно "перебуває в компетенції українських органів".
- Увечері 22 квітня ЗМІ опублікували листа від МЗС про тимчасове припинення консульських послуг за кордоном для чоловіків призовного віку.
- 23 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба пояснив таке рішення тим, чи має бути справедливе ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном.
- 23 квітня державне підприємство "Документ" повідомило про припинення видачі готових документів з технічних причин день у день. Виготовлені паспорти не можуть не лише чоловіки призовного віку, а й жінки. Документи видають лише дітям віком до 12 років.