Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді нацбезпеки, СБУ та народні депутати розробляють закон проти поширення пропаганди у медіа й соцмережах. У рамках підготовки документа вони хочуть познайомитися з власниками анонімних телеграм-каналів мільйонників, адміни деяких вже погодилися на зустріч. Про це розповіли керівник ЦПД Андрій Коваленко та народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин у коментарі Forbes.
- Деякі з мільйонників уже готові до дискусії, - запевнив голова Центру протидії дезінформації Коваленко.
Регулювання дезінформації та пропаганди торкнеться всіх - офіційно зареєстрованих ЗМІ, анонімних та публічних Telegram-каналів, інфлюенсерів у TikTok, YouTube, платформах Meta, X та Viber. Законопроєкт передбачатиме посилення відповідальності за російську пропаганду та дезінформацію. До процесу також планують долучати медійників.
- 25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про регулювання Telegram. Зокрема, пропонується заборонити представникам держорганів мати акаунти у соцмережах, які уніфікують як непрозорі.
- 17 квітня Павло Дуров в інтерв'ю Такеру Карлсону заперечив зв'язок Telegram із владою Росії. За словами Дурова, він виїхав з Росії після того, як російська влада у 2014 році вимагала від нього надати доступ до особистих даних "ВКонтакте" організаторів протестів в Україні.
- Популярність Telegram серед українців зросла після повномасштабного вторгнення. Месенджер став одним із головних джерел новин про війну, що сприяло зростанню популярності телеграм-каналів. Деякі з них мають понад два мільйони підписників.