Володимир Зеленський дав перше інтерв'ю після того, як Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт щодо військової допомоги Україні. В ефірі програми Meet the Press американського каналу NBC президент сказав, що Україна матиме шанс на перемогу, завдяки зброї, яку передбачає пакет.
- Я думаю, що ця підтримка справді зміцнить Збройні сили, я молюся, і ми матимемо шанс на перемогу, якщо Україна справді отримає систему озброєнь, яка нам так потрібна, яка так потрібна тисячам солдатів. Нам справді потрібно довести цю справу до фінальної точки. Нам потрібно отримати схвалення Сенату, - заявив він.
Зеленський додав, що Україні потрібна зброя дальньої дії, щоб не втрачати людей на лінії фронту та протиповітряна оборона. Президент назвав це пріоритетами України зараз.
- Це й артилерія, і стратегічна далекобійна зброя, ATACMS – це все важливо, щоб не втрачати людей на фронті. Тому що ми їх втрачаємо через те, що ми не маємо відповідної далекобійної зброї. Тому вона, а також протиповітряна оборона, яка така важлива, безумовно, сьогодні – це пріоритет, – сказав він.
Глава держави зазначив, що за пів року відсутності допомоги США Україна зазнала втрат за кількома напрямками - як у людях, так у техніці.
– Зараз у нас є шанс стабілізувати ситуацію та перехопити ініціативу, тому нам дійсно необхідно мати системи озброєння, – сказав він.
Володимир Зеленський також заявив, що швидше не вірить в існування плану Дональда Трампа чинити тиск на Україну, щоб вона поступилася частиною території Росії в обмін на припинення війни. Він також висловив сумнів у тому, що Володимир Путін погодиться на таку угоду і її дотримуватиметься.
- Ніколи не можна довіряти Путіну. Стратегія припинення війни має ґрунтуватися не на словах, які говорить Путін чи інші люди з його оточення, а на чомусь дуже конкретному, чомусь дуже відчутному в Україні, незалежній та демократичній. Я впевнений, що всі у цьому зацікавлені. Усі політичні лідери також зацікавлені в тому, щоб Україна була незалежною, суверенною та демократичною. Це цікавить як республіканців, так і демократів, — пояснив він.
- 20 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за надання Україні військової допомоги на 60,8 мільярда доларів. Законопроєкт має підтримати Сенат. Голосування має відбутися наступного тижня.
- Законопроєкт передбачає надання ракет ATACMS Україні. Президент США Джо Байден закликав Сенат підтримати законопроєкт і якнайшвидше відправити йому на підписання.