У Львові виходили немовля, яке народилося на 26 тижні вагітності з вагою 600 грамів. Через вкрай низьку вагу новонароджена Владислава-Марія не могла дихати самостійно. Дівчинка провела у Львівському перинатальному центрі 119 днів. Її виписали з вагою два кілограми 440 грамів. Про це йдеться на Facebook-сторінці медзакладу.
Медики розповідають, що малюки, які з'являються на світ раніше 28 тижня, потрапляють в категорію "діти з екстремально малою масою тіла". Вага при народженні також відіграє важливу роль - що вона менша, то більше догляду у виходжуванні знадобиться.
У дитини була критично мала маса тіла, вона не могла дихати самостійно. Дівчинку терміново госпіталізували в кювез, забезпечуючи апаратну вентиляцію легень, до відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених. Там вона перебувала під цілодобовим наглядом медиків впродовж 75 днів, а потім ще 44 дні - на другому етапі виходжування.
Впродовж лікування дівчинка безплатно отримувала абсолютно всі необхідні медикаменти. Також з перших днів життя немовля харчувалося донорським молоком з Банку грудного молока.
- Дитина 44 дні отримувала допоміжну респіраторну підтримку, пізніше ще 45 днів перебувала на високопотокових канюлях та на вільному потоці кисню через маску. Щоб вберегти зір дівчинки, на 85 добу життя їй провели операцію лазерної корекції сітківки обох очей, - кажуть медики.
Після майже чотирьох місяців боротьби за життя, на 119 добу Владиславу-Марію успішно виписали додому з вагою 2440 грамів та зростом 42 сантиметри. Надалі за здоров'ям дівчинки спостерігатимуть лікарі відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей.
- У Львівському обласному перинатальному центрі на 25-му тижні вагітності народилася дівчинка Єва. Вага дитини була екстремальною - 570 грамів. Тож перші 110 днів свого життя немовля провело у лікарні.
- У Львові хірурги дитячої лікарні Святого Миколая врятували немовля з рідкісною вродженою аномалією - вадою кишково-шлункового тракту, що спровокувала кишкову непрохідність та важкий крововилив в мозок. Така патологія трапляється в одного з 5 тисяч новонароджених.