Українська влада може впливати на засновника Telegram Павла Дурова, щоб він обмежував роботу окремих каналів на території України. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко в ефірі телемарафону.
- Загалом можу сказати, що є інструментарій впливу безпосередньо на Павла Дурова для того, щоб він видаляв конкретний канал для території України принаймні. Відповідно цей інструментарій уже застосовувався у 2022 році, коли обмежені були такі канали, як Рибар, — розповів він.
За словами чиновника, блокування Telegram-каналів починається зі складання списку, з яким потім діляться з СБУ та Міністерством цифрової трансформації.
- Механіка є. Також можемо фантазувати загалом, узяти той самий Китай, який просто у примусовому порядку видалив із магазинів App Store додатки. Фактично це один із тих інструментів, який може працювати. Але "ВКонтакте" досі є в App Store, на Android його теж можна завантажити, якщо я не помиляюся, — зазначив він.
- 25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про регулювання Telegram. Зокрема, пропонується заборонити представникам держорганів мати акаунти у соцмережах, які уніфікують як непрозорі.
- 17 квітня Павло Дуров в інтерв'ю Такеру Карлсону заперечив зв'язок Telegram із владою Росії. За словами Дурова, він виїхав з Росії після того, як російська влада у 2014 році вимагала від нього надати доступ до особистих даних "ВКонтакте" організаторів протестів в Україні.
- Популярність Telegram серед українців зросла після повномасштабного вторгнення. Месенджер став одним із головних джерел новин про війну, що сприяло зростанню популярності телеграм-каналів. Деякі з них мають понад два мільйони підписників.