Російське кіберугруповання активно намагається отримати доступ до комп'ютерів українських військовослужбовців з метою викрадення документів та важливого листування. Зловмисники, зокрема, використовують месенджер Signal, який дуже популярний серед українських бійців.
Про це повідомляє Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України.
- Зловмисники використовують популярні месенджери, соціальні мережі та інші платформи для знайомств і спілкування задля поширення шкідливих програм. Їхні методи включають супровідні повідомлення-приманки: наприклад, про відкриття виконавчого провадження/кримінальної справи, відео бойових дій, запит на знайомство тощо, а також файли (архіви) з проханням допомогти у їхньому відкритті/обробці. Зловмисники застосовують такі шкідливі програми у тому числі для викрадення та вивантаження даних з комп'ютера, зокрема повідомлень і контактних даних месенджера Signal, який є досить популярним серед військових, - розповіли у службі.
У Держспецзв'язку повідомили, що хакери продовжуватимуть удосконалювати способи доставки шкідливих програм через месенджери, і будь-яка необачна онлайн-активність військовослужбовця полегшує зловмисникам визначення пріоритетних цілей для атак. У зв'язку з цим команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України просить усіх у разі виявлення будь-яких підозрілих повідомлень чи файлів повідомляти CERT-UA (cert@cert.gov.ua, моб.+38 (044) 281-88-25) або до Центру кібербезпеки ІТС (в/ч А0334; email: csoc@post.mil.gov.ua, Signal: +38067332189).
- Раніше українські кіберфахівці атакували 15 сайтів російських підприємств, які працюють на військовий автопром країни-терориста.
- У березні українські хакери атакували низку урядових, а також місцевих порталів, серед яких метрополітен Москви та загальноросійська система оплати проїзду "Трійка".
- Також кіберфахівці ГУР МО заявили про чергову успішну спецоперацію, в результаті якої вдалося отримати доступ до серверів міністерства оборони РФ. Як повідомили у ГУР, українська спецслужба заволоділа програмним забезпеченням для захисту інформації та шифрування, яке використовувало міноборони ворога.