Ірина Фаріон розповіла про своє життя після звільнення з Львівської політехніки через висловлювання про російськомовних військових. В інтерв'ю інформаційному агентству “Українські Новини” вона заявила, що для неї “все змінилося лише на позитив”.
- На превелике щастя, я отримала чудову можливість більше спілкуватися з відкритими авдиторіями, а не з закритою студентською аудиторією з 30 студентами і більше, - сказала вона.
За словами Фаріон, на кафедрі української мови у Львівській політехніці вона отримувала звичайну ставку професора в 15-17 тисяч гривень на місяць. Поновлюватися у Львівській політехніці Фаріон не буде, навіть якщо виграє апеляційний суд.
- Мене не цікавить повернення до закладу з нульовою репутацією після вчинку ректора та його оточення. Мене цікавить відновлення справедливости і покарання зловмисників… Програю апеляційний суд – буде Верховний, програю Верховний суд – буде ще активніша моя наукова, медійна та політична діяльність, - заявила вона.
В іншому ВНЗ за межами Львова Фаріон викладати не хоче. Вона розповіла, що і далі працює як педагог, читаючи курси віддалено та організовуючи зустрічі з різними авдиторіями. Вона пише монографії та пособники для студентів, а також читає лекції на своєму ютуб-каналі. Попереду відновлення туру Україною. Проєкти існують на меценатські кошти.
- У листопаді 2023 року колишній командир полку «Азов» та заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін попросив правоохоронні органи перевірити висловлювання екснародного депутата Ірини Фаріон про російськомовних бійців на предмет "феесбешних методичок".
- Після протестів студентів Фаріон звільнили з посади професора кафедри української мови Львівського політехнічного університету. У лютому 2024 року вона програла суд із поновлення на посаді професора кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».