Засновник Telegram Павло Дуров дав годинне інтерв'ю американському журналісту Такеру Карлсону, який у лютому поговорив з Володимиром Путіним. Це перше телеінтерв'ю Дурова з 2016 року, заявив Карлсон у своєму телеграм-каналі, який нещодавно завів.
Про увагу ФБР
У розмові з колишнім ведучим Fox News Дуров поскаржився на зайву увагу ФБР, коли він приїжджав до США. За словами уродженця Санкт-Петербурга, «щоразу», коли він приїжджав до США, його зустрічали в аеропорту двоє агентів, які ставили йому запитання.
- Якось я снідав о 9-й ранку, і ФБР прийшла до мене на орендовану квартиру, і це було дуже несподівано. І я подумав, знаєте, ми привертаємо надто багато уваги тут, — сказав він, пояснюючи своє рішення не переїжджати до США.
Також Павло Дуров розповів, що ФБР пропонувала розробнику Telegram таємно впроваджувати в месенджер інструменти, які могли стати бекдорами, тобто потенційно дозволяли б мати доступ до листування користувачів.
- В останній свій візит до США я взяв із собою інженера, який займається розробкою Telegram, і була спроба таємно його найняти за моєю спиною офіцерами з кібербезпеки чи агентами, як вони там називаються. Вони хотіли дізнатися, які опенсорсні бібліотеки вже інтегровані в додаток Telegram на клієнтській стороні, і намагалися схилити його до використання певних опенсорсних інструментів, які потім він вбудував би в код Telegram. Ці інструменти, на мою думку, стали б бекдорами, — розповів Дуров, чия компанія базується в Дубаї.
Після подій у Капітолії 6 січня 2021 року Дуров отримав листи від конгресмена-демократа, де той просив команду месенджера «поділитися даними щодо повстання». Telegram відмовився. Після цього компанія отримала лист із протилежним проханням від конгресменів-республіканців. В обох листах їхні автори посилалися на Конституцію США.
У Сан-Франциско після зустрічі із засновником Twitter Джеком Дорсі на нього напали на вулиці троє невідомих і спробували вихопити його телефон. Дуров зміг відбитися та втекти.
Засновник Telegram додав, що не вірить у безпеку американських платформ, оскільки у США шпигунство пояснюється безпекою.
Про зв'язки з владою Росії
Водночас Дуров спростував і зв'язок Telegram із владою Росії. Він заявив, що інформацію про те, що Telegram підконтрольний владі Росії, розповсюджують люди «з дуже обмеженим знанням», а також конкуренти месенджера, які відзначають зростання аудиторії Telegram.
- Це можуть говорити люди з дуже обмеженим знанням того, звідки походить Telegram. І їх можуть заохочувати наші конкуренти, які бачать у цьому вдалий спосіб дискредитувати нас, тому що Telegram поширюється, як лісова пожежа, — повідомив він.
За словами Дурова, він не витрачає «ні долара» на маркетинг, тоді як у Telegram щодня реєструються 2,5 млн користувачів, а всього їх уже 900 млн осіб. Конкуренти ж витрачають на маркетинг десятки мільярдів доларів, і «вони відомі тим, що використовують PR-фірми для кампаній, подібних до цієї».
Про «ВКонтакте» та Україну
За словами Дурова, коли він керував соцмережею «ВКонтакте», влада Росії вимагала від нього надати особисті дані організаторів протестів в Україні, він відмовився. Після цього до Дурова, за його словами, прийшли з обшуком силовики, а йому самому запропонували два варіанти: або підкоритися вимогам влади, або продати частку у «ВКонтакте», піти з посади генерального директора і залишити країну. Він вибрав останнє.
Дуров розглядав кілька варіантів при виборі країни, де розвиватиме Telegram, серед них були Сінгапур, Німеччина та Великобританія. У результаті він обрав ОАЕ у зв'язку з «політичною нейтральністю» та відсутністю тиску місцевої влади.
- Павло Дуров анонсував своє інтерв'ю Такеру Карлсону 16 квітня. Він пояснив свою розмову з “відомим консерватором” тим, що “як лідер політично нейтральної платформи, має спілкуватися з журналістами, які мають різні політичні погляди”. Він зазначив, що у лютому дав інтерв'ю "журналісту ліберальних поглядів". На початку березня інтерв'ю з Дуровим опублікувала газета Financial Times.
- У березні 2022 року Павло Дуров написав у своєму телеграм-каналі, що в Україні у нього багато родичів, тому "цей трагічний конфлікт є особистим як для мене, так і для Telegram".