Закон про мобілізацію 16 квітня передали на підпис президенту Володимиру Зеленському. По це йдеться у картці документа на сайті парламенту. Якщо глава держави не накладе вето, то закон набере чинності не пізніше травня, пояснив народний депутат Ярослав Железняк.
- Законопроект 10449 про мобілізацію був проголосований у минулий четвер. Протягом двох робочих днів кожен депутат міг внести «блокуючу» постанову. Тобто заблокувати підписання Спікером закону до наступного пленарного засідання десь біля 24 квітня. З урахуванням вихідних, то дедлайн був 23:59 цього понеділка. З 401-го депутата, незважаючи на критику закону, жоден не подав таку постанову. Відповідно сьогодні з 00:01 Спікер мав повне право підписувати закон і відправляти до Президента. Що і зробив. Далі 15 днів і + місяць на вступ в силу. Тому день у кінці травня вже вступить в силу, - написав Железняк.
Президент Зеленський неодноразово говорив, що підтримує урядовий законопроєкт про мобілізацію і вважає, що він посилить контроль над ухилянтами.
- 11 квітня Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію. За декілька годин до голосування депутати виключили із документа питання про демобілізацію та ротацію, їх розглянуть окремо.
- Журналісти Коротко про розповідали про 15 новацій закону про мобілізацію - військовий облік за кордоном, конфіскація майна ухилянтів, переогляд інвалідності та інше.