Критика дронових ударів України по нафтопереробних заводах Росії не має причинно-наслідкового зв'язку. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону, повідомила LIGA.net.
- Послухав пана Остіна (главу Пентагону. - Авт.). Дуже великий друг України, багато для нас зробив, але от у цьому питанні, чесно, я не бачу причинно-наслідкового зв’язку. Коли в Росії вибухає нафтопереробний завод, то ми бачимо появу проблем на російському енергетичному ринку, але я не бачу проблем на світовому, – сказав він.
Кулеба додав, що подібна критика може бути конструктивною, якщо союзники надаватимуть допомогу Україні.
- Треба мислити своїми інтересами. Якщо партнери кажуть: "Ми вам даємо сім батарей Patriot завтра, але у нас до вас прохання не робити цього й ось цього, й ось цього" — тоді є предмет для розмови. А якщо у тебе немає цих батарей, немає пакета допомоги і при цьому тебе просять щось не робити, тоді немає предмета розмови. Тоді кожен виживає як може, – заявив міністр закордонних справ.
- 9 квітня міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що Україні краще зосередитись на об'єктах, які мають беззаперечний вплив на війну. За словами глави Пентагону, удари по російських нафтопереробних заводах можуть негативно вплинути на глобальну енергетичну ситуацію. Також Остін закликав Конгрес США схвалити додаткову військову допомогу Україні. 12 квітня Міжнародне енергетичне агентство (IEA) у своєму звіті вказало, що міжнародні ринки залежать від російського експорту дизельного пального, нафти та авіагасу.
- Україна завдає ударів по нафтопереробних заводах у Росії з кінця січня далекобійними дронами. 25 лютого голова СБУ Василь Малюк уперше публічно назвав російські НПЗ законними цілями України. 25 березня він розповів, що СБУ здійснила 13 успішних атак, завдяки чому переробка нафти у РФ скоротилася на 12%. За словами Малюка, доходи від експорту нафтопродуктів становлять третину російського бюджету та левову частку військового бюджету.