Мільйони українців були змушені шукати притулок у країнах Європейського Союзу, зіткнувшись з серйозними викликами інтеграції та адаптації. Константин Круглов, засновник інституту психології та підприємництва IPE, який займається дослідженнями в галузі людського капіталу та навчанням фахівців у ключових сферах цієї дисципліни, дав розширений коментар з цієї теми для європейського видання EUReporter. Круглов стверджує, що українські біженці представляють собою "безцінний людський капітал як для України, так і для Європи".
Круглов розглядає поточну міграційну хвилю не як втечу за соціальними виплатами, а як прагнення до безпеки та майбутнього для своїх дітей. Він критикує уявлення про те, що українці їдуть за соціальними допомогами, підкреслюючи, що більшість мігрантів інвестують у вивчення нових мов та створення соціальних зв'язків, що сприяє їх асиміляції.
"Ми сьогодні є планетарною нацією, і українська діаспора тепер присутня в кожному європейському місті. Це не просто тимчасове явище, багато хто пов'яже своє життя з Європою на постійній основі," - каже Круглов. Він також підкреслює, що українці швидко адаптуються до нових умов завдяки своєму високому рівню освіти та християнським корінням, які допомагають їм легше асимілюватися в європейські спільноти.
Військовий конфлікт та економічні проблеми спонукали багатьох українців шукати нове життя в Європі, де вони стали важливою частиною місцевих економік, сплачуючи податки та вносячи свій вклад у соціальну структуру. У коментарі для видання EUReporter Круглов також звертає увагу на перспективи співпраці з ОЕСР та позитивні моменти, що склалися в ситуації для України та Європи. Більш детально можна прочитати за посиланням.