Місцева влада призвала жителів міста Українка зачиняти вікна в оселях, щоб не дихати шкідливими продуктами горіння. Про це мер міста Олександр Туренко написав на своїй сторінці у фейсбуці.
- Зарядіть всі пристрої, зробіть максимальні запаси води! Обидва пункти незламності в Українці працюють цілодобово. Є все необхідне. При повітряних тривогах укотре закликаю - біжіть в укриття! Війна! Це поки все, що можу сказати на даний час, - написав Туренко.
Він пообіцяв надати подробиці згодом. Тим часом проросійські пабліки повідомляють, що внаслідок удару горить Трипільська ТЕЦ. Офіційного підтвердження даної інформації з української сторони немає.
Київська область належить до енергонасичених районів. На її території розміщені енергогенеруючі підприємства загальною потужністю 3200 МВт, з яких встановлена потужність Трипільської ТЕС становить близько 57 %. У зв’язку з цим енергогенеруюче підприємство є найбільшим постачальником електроенергії в Київську, Черкаську та Житомирську області. Підприємство займає площу 281,3 га. Розташоване в Обухівському районі на березі Канівського водосховища.
Трипільська ТЕЦ вже була під обстрілом 2022 року. Росія вдарила по ній 24 лютого, поціливши снарядом у вугільний склад. Попри обстріл, станція продовжила працювати, обладнання та споруди станції пошкоджені не були.
Також атакувала Росія ТЕС і в жовтні 2023 року. Внаслідок двох влучань було зруйновано будівлю та пошкоджено трансформаторну підстанцію, що спричинило масштабну пожежу. Для її гасіння залучили пожежні частини з Обухова, Українки, Козина та Боярки.
- У ніч на 11 квітня атака РФ тривала 5 годин. Найбільше ракет та дронів ворог направив на Львівщину. Більше 10 влучань зафіксовано у Харкові. Також є влучання у Запорізькій області. Загинула мінімум одна людина.
- Через російські обстріли Польща підіймала в небо авіацію.