Правоохоронці передали до суду справу двох колишніх командирів львівського "Беркута". Їх звинувачують у причетності до вбивств активістів Євромайдану, повідомляє Державне бюро розслідувань.
– Затримані майже рік тому ексберкутівці підозрювалися в організації вбивств учасників масових акцій протесту у центрі Києва. Обвинувальний акт направлено до суду. Встановлено, що 18 лютого 2014 року вони безпосередньо сприяли вбивству трьох активістів, заподіянню тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості понад 100 учасникам акції протесту, зокрема десятьом – вогнепальних поранень, - розповіли у ДБР.
У відомстві також зазначили, що командир львівського "Беркута", діючи за вказівкою керівництва столичної міліції, наказав своїм підлеглим отримати патрони зі свинцевою картеччю, спорядити ними помпові рушниці та вести невибіркову стрільбу по активістах, поки ця картеч не закінчиться. Командир батальйону має громадянство РФ, а тому правоохоронці вважають, що він діяв на користь РФ, розправляючись з активістами за їхню громадянську проукраїнську позицію.
Щоб ускладнити роботу слідчих та проведення балістичних експертиз, помічник начальника штабу за вказівкою командира батальйону привласнив знаряддя скоєння злочину – вогнепальну зброю – та приховав її. Проте за 9 років його вдалося затримати. Наразі його позбавили українського громадянства, заарештували майно, як і майно помічника начальника штабу, для відшкодування збитків, завданих злочином.
- Масштабні протести, які отримали назву Євромайдан або Революція гідності, охопили українські міста наприкінці 2013-го та на початку 2014 року. Протести призвели до зміни влади, а також втечі за кордон експрезидента Віктора Януковича разом із його соратниками.
- Внаслідок протистояння на Майдані загинули 107 протестувальників та 13 міліціонерів. Підозри про причетність до вбивств здебільшого висунули співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".
- У лютому начальник департаменту у "справах Майдану" Офісу Генпрокурора Олексій Донський заявив, що українські суди вже закрили сім "справ Майдану", у яких минув термін давності. Загалом ще 69 виробництв також можуть бути закриті – у них спливають терміни.