Відомий британський фізик Пітер Хіггс помер у віці 94 років

На честь нього елементарна частинка була названа бозоном Хіггса.

ed.ac.uk

Британець Пітер Хіггс, який теоретично передбачив елементарну частинку, пізніше названу його ім'ям, помер у віці 94 років. Про смерть одного із найбільш авторитетних фізиків світу заявила пресслужба Единбурзького університету.  

Вчений отримав Нобелівську премію у 2013 році за  революційну роботу, що пов'язує різні сили Всесвіту за допомогою частинки, що переносить масу. В університетській заяві зазначається, що бачення та уява геніального вченого «збагатили наші знання про навколишній світ».

Свої основні роботи Хіггс написав ще  у 1960–70-ті роки. Він разом з іншими фізиками намагався пояснити, чому елементарні частинки, з яких складається наш Всесвіт, мають масу. Це започаткувало пошуки частинки, яка могла б звести три фундаментальні сили (електромагнетизм, слабку і сильну ядерну взаємодію) в одну загальну теорію.

В результаті було розроблено так звану Стандартну модель, в якій неминуче виникала необхідність частинки, що відповідає за інертну масу інших бозонів. Параметри такої частинки і запропонував Пітер Хіггс у межах своєї теорії спонтанного порушення електрослабкої симетрії, теоретично розрахувавши її параметри задовго до того, як її існування було підтверджено експериментально.

У 2012 році вчені, що використовують Великий адронний колайдер Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН) у Швейцарії, виявили цю частинку і назвали на честь автора  бозоном Хіггса.  Наступного року Хіггс отримав за це відкриття Нобелівську премію з фізики, розділивши її із бельгійцем Франсуа Енглером.