Виконувача обовʼязків міністра культури та інформаційної політики обурило невдоволення навколо бронювання працівників цирку та телемарафону. Про це Ростислав Карандєєв зізнався у своєму фейсбуці.
- Обурив хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа. Це звичайна неповага до людей сфери, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їх суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює, - написав він.
Карандєєв додав, що державне підприємство «Дирекція пересувних циркових колективів України» - “не вуличне шапіто”, а професійний колектив та єдиний заклад, що проводить вистави у найвіддаленіших територіальних громадах.
- Дирекція пересувних циркових колективів України подала на бронювання лише 14 осіб… Це менше, ніж 10 відсотків від загальної чисельності усього колективу! Це 11 виконавців найскладніших циркових жанрів і ще 3 технічні працівники, які нероздільно пов’язані з артистами та без участі яких вистави просто не відбуваються, - зазначив виконувача обовʼязків міністра.
Щодо про бронювання працівників телемарафону Ростислав Карандєєв заявив, що українські ЗМІ є “опорою національної безпеки” України під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою, поширює дезінформацію та відверту брехню.
Карандєєв наголосив, що алгоритм бронювання працівників сфери культури та медіа встановлений Кабінетом міністрів з початку повномасштабного вторгнення Росії та не змінювався.
- Ми бронювали і бронюємо працівників театрів, музичних закладів, цирків без яких робота цих закладів неможлива, - підкреслив він.
- 8 квітня ЗМІ звернули увагу на те, що, згідно з наказами Міністерства культури та інформаційної політики, від мобілізації забронювали працівників державного підприємства «Дирекція пересувних циркових колективів України», а також перебронювали журналістів національного телемарафону "Єдині новини".
- 6 квітня президент України Володимир Зеленський розкритикував зволікання з ухваленням нового закону про мобілізацію.