У Чорнобильському заповіднику зафіксовано рекордну кількість лосів. Про це розповіли у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
- Зате лосів, як ніколи, побачили рекордну кількість – 17 тварин. 5 з них - на розподільчій дамбі водойми та ще 12 - по греблі вздовж річки Прип'ять. Зрозуміло, що не всіх помітили, — йдеться у повідомленні.
Рідкісність такого явища полягає у тому, що річка служить природним бар'єром для мігруючих лосів, які не поспішають перетинати її і вважають за краще сконцентруватися в цьому районі.
Періодично співробітники Заповідника проводять облік птахів на водоймищі-охолоджувачі Чорнобильської АЕС, одночасно стежачи за іншими тваринами. Так, 25 березня було помічено лише 4 бакланів, 3 крижнів та 11 орланів, що замало для цієї пори року. Зазначається, що, можливо, більше пернатих з'явиться пізніше.
- 19 березня на території Чорнобильської атомної електростанції співробітники заповідника виявили одну з найбільших сов України – пугача звичайного, який включений до Червоної книги України. Птах був помічений на недобудованій градирні 3-ї черги ЧАЕС ще й кілька років тому.
- 10 лютого було виявлено, що популяція вовків у зоні відчуження Чорнобильської зони має змінену імунну систему, аналогічну до тієї, що спостерігається у пацієнтів, які проходять променеву терапію від раку.
- 16 листопада у заповіднику повідомили, що в зоні відчуження все частіше помічають рись, яка раніше вважалася зниклим видом на українському Поліссі.