Чому Німеччина перестала виготовляти ракети Taurus, які просить Україна?

Берлін все ще побоюється невдоволення Кремля.

wikimedia.org

Збройова компанія MBDA призупинила виробництво крилатих ракет Taurus у Німеччині через відсутність замовлення від уряду. Чинне законодавство ФРН забороняє виробляти зброю на користь, для цього потрібно схвалення федерального уряду на основі замовлень. Наразі жодна ракета не знаходиться на етапі виробництва, лінії простоюють. Востаннє вони були активними у 2019 році на замовлення уряду Південної Кореї. Збройні сили Іспанії, Південної Кореї та Німеччини в залишкових кількостях мають запаси ракет Taurus, адже жодна з них не була використана в бойових діях.

Німеччина не дає дозволу на виробництво нових Taurus

“Ми можемо розпочати виробництво Taurus у будь-який момент. Але для цього нам знадобиться нове замовлення на цю зброю", – заявив керівник німецького підрозділу MBDA Томас Готшильд в інтерв'ю виданню Augsburger Allgemeine.

Він також звернув увагу на те, що виникають проблеми через відсутність замовлення та виробництва ракет. "Це виклик для нашої промисловості, коли виробництво переривається, як у випадку з Taurus. У таких випадках наші постачальники, які часто є малими та середніми компаніями, зупиняють виробництво", – зазначив він. Тому збройова компанія MBDA наполягає на прискоренні ухвалення німецьким урядом рішень щодо замовлень для промисловості.

Виробник TAURUS також готовий навчити українських військових користуватися цією зброєю. Цим самим вони спростовували заяву канцлера Олафа Шольца, який пояснив неможливість постачання цих ракет в Україну тим, що потрібно також надсилати німецьких фахівців для користування ними. "Ми можемо навчати клієнтів із країн, які використовують ракети TAURUS, техніці поводження з цією системою. Тож наш клієнт, у даному випадку Україна, володітиме всіма технічними навичками, щоб самостійно використовувати ракету TAURUS та керувати нею", - заявив Томас Готшильд.

Taurus - це провідні європейські збройові концерни

Він же нагадав, що Taurus є ефективною зброєю, здатною вразити цілі на відстані понад 500 кілометрів, яка може бути корисною українцям для боротьби з логістичними ланцюжками та стратегічними об'єктами російських окупантів.

Однією з важливих особливостей цієї ракети, наголосив Готшильд, є здатність літати дуже низько, що робить її непомітною для радарів чи інших засобів розвідки. “З точки зору українців, Taurus міг би стати важливим додатковим компонентом у поточній ситуації. Але повторюся: до наших обов'язків не входить ухвалення рішення про постачання в Україну Taurus. Це політичне рішення", – наголосив він.

Раніше на німецькому заводі MBDA було виготовлено близько 600 крилатих ракет Taurus для Німеччини. Долями в компанії MBDA мають авіавиробник Airbus, британська компанія BAE Systems, а також італійський концерн Leonardo. Фірма TAURUS Systems – німецька донька концерну MBDA. Частку 33% у підприємстві TAURUS Systems має також шведський оборонний концерн SAAB Dynamics AB.

Але федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц продовжує заперечувати можливість постачання ракет TAURUS Україні. Він пояснює це тим, що Німеччина намагається "запобігти ескалації війни" між Росією та Україною і не допустити війни між Росією та НАТО.

Дальнобійні ракети дозволяють різко зменшити бойові можливості Росії

Ракети Taurus, які Україна хотіла б отримати від Німеччини, – одні із найсучасніших німецьких ракет. Завдяки чотирьом незалежним один від одного навігаційним системам вони здатні вражати цілі, незважаючи на перешкоди, створювані супротивником, а також без заходу літака-носія в зону протиповітряної оборони супротивника.

Це авіаційна крилата ракета класу «повітря-земля», призначена для високоточних ударів та поразки високозахищених та поглиблених цілей. Taurus - прямий конкурент крилатої ракети Storm Shadow і SCALP, спільної англо-французької розробки.

Дальнобійна крилата ракета має комбіновану систему наведення, що складається з трьох підсистем:

Використання комбінованої системи наведення дозволяє ракеті літати на великі відстані без підтримки GPS. При цьому висока точність наведення забезпечується автономною інерційною системою навігації, яка періодично коригується в польоті за даними від РЛС.

На підльоті до цілі включається інфрачервона головка самонаведення, що забезпечує наведення ракети кінцевому ділянці польоту. На ракеті встановлено турбореактивний двигун Williams International P8300-15.

Характеристики ракети

Дальнобійні ракети дозволяють різко зменшити бойові можливості Росії. Їх застосування дозволить активно знищувати резерви та ресурси агресора на далеких підступах. Це руйнація тилової логістики – складської, транспортної, паливної. Порушення логістики залишать російську армію без військової техніки, боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів та інших засобів, необхідних для ведення бойових дій.