Україна може заблокувати Telegram, якщо підтвердиться витік інформації. Не виключено, що інформація з месенджера видається секретним службам Росії. Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин.
- Для блокування Telegram треба мати чітку аргументацію - рішення РНБО щодо санкцій, наприклад. А для цього має статись якась серйозна критична ситуація з витоком інформації. Дуже не хотілось би, щоб це сталось, тому нам треба зробити вибір, - сказав народний депутат.
Юрчишин не виключив можливий контроль над Telegram з боку Росії. Немає гарантії, що вся інформація окремих людей під захистом і не видається секретним службам РФ, додав він.
- Чи ми маємо 100% гарантію, що це Дуров власник Телеграму? За його словами, так. А він насправді мало що каже. До того ж немає інформації про те, що Дуров відмовився від російського паспорта. Він зараз є громадянином ОАЕ, але це не передбачає відмови від російського громадянства, - зазначив нардеп.
За його словами, історії, коли Telegram блокує те, що не на користь Росії, демонструють, що комунікація у засновника компанії Павла Дурова з путінським режимом, можливо, і залишилась.
Ярослав Юрчишин також розповів, що представники Telegram почали реагувати на звернення української влади. СБУ надіслала запит про щонайменше 26 телеграм-каналів, які виправдовують російську агресію, серед них "Легітимний" та "Резидент".
Юрчишин зазначив, що на запит США Telegram заблокував канали, пов'язані з ІДІЛ, та познімав з них верифікацію.
- У лютому голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк повідомила, що влада безрезультатно намагалася встановити контакт з адміністрацією Telegram щодо фейків про Україну.
- На думку начальника ГУР Кирила Буданова, Telegram можна використовувати з користю, доносячи інформацію до жителів окупованих територій. Водночас месенджер є загрозою національній безпеці.