Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув усі поправки, подані нардепами до законопроєкту про мобілізацію. Однак деякі пункти документа все ще узгоджуються. Комітет вирішив не прив'язувати до військово-облікового документа надання консульських послуг. А от отримати новий закордонний паспорт без нього буде неможливо. Про це у коментарі "РБК-Україна" розповіли член комітету Федір Веніславський.
За його словами, серед питань, які залишилося доопрацювати, це, зокрема, коректно виписати право на відстрочку від мобілізації загалом, а також для осіб, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю. Крім того, залишили на розгляді питання стимулювання до призову на військову службу та обмеження за неявку до ТЦК. Веніславський не виключає, що, ймовірно, у комітеті надалі обговорюватимуть збереження обмеження на право керувати транспортом за неявку до ТЦК.
- Якщо говорити про інші обмеження, які вже підтримані комітетом у законопроекті: людина, яка перебуває за кордоном, буде змушена надати військово-обліковий документ при оформленні нового закордонного паспорта. Однак ми не стали прив'язувати до військово-облікового документа надання консульських послуг, – уточнив парламентар.
- 29 березня народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки завершив розгляд усіх 4269 поправок до законопроєкту про мобілізацію.
- 27 березня було відхилено правку про бронювання від мобілізації чоловіків, чия зарплата перевищує 35 тисяч гривень.
- 22 березня комітет Ради схвалив відстрочку від мобілізації для аспірантів усіх форм навчання (бюджетна та комерційна).
- 12 березня журналісти Коротко про писали про те, які положення у законопроєкті про мобілізацію викликали найбільше суперечок.