Біологи виявили на станції "Академік Вернадський" новий вид рослин - печіночник маршанції південної, який раніше там не зустрічався. Це може бути ознакою потепління у Західній Антарктиці. Про це йдеться на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
Печіночник маршанції південної (Marchantia berteroana) було виявлено учасником сезонної експедиції, керівником відділу біології та екології НАНЦ Іваном Парнікозою на північно-східному мисі острова Дарбу. Ця локація відома з архівних даних, тут у 1980-х роках британські вчені проводили дослідження мохів та детально описували місцеву рослинність.
Українські біологи виявили цей вид печіночника також на острові Бут, який є найпівнічнішим у районі Аргентинських островів. Дослідники вважають, що поява цього нового виду може свідчити про потепління у регіоні.
Печіночники віддають перевагу теплим умовам і раніше росли у більш сприятливих для них місцях Антарктики. Тому якщо вони поширилися в районі "Вернадського", це може вказувати на поліпшення клімату тут. В Україні можна побачити родича печіночника маршанції південної, його назва - маршанція мінлива.
- 9 березня українські полярники вперше задокументували зустріч із одним із найбільших китів у світі.
- На станції "Академік Вернадський" стартувала перезмінка українських експедицій. У ніч на 21 березня судно "Ноосфера" доставило на станцію 29-ту Українську антарктичну експедицію.