У США медики вперше пересадили живому пацієнту генномодифіковану нирку свині

Орган удосконалили за допомогою технології CRISPR-Cas9, щоб видалити шкідливі гени свині та додати певні людські гени.

twitter.com/MassGeneralNews

Американські вчені та хірурги вперше трансплантували генетично модифіковану нирку свині 62-річному пацієнтові. Про це повідомили у Массачусетській лікарні.

Операція тривала близько 4 годин. Її провели медики Mass General Transplant Center. Вони пересадили живій людині генетично відредаговану нирку свині із 69 геномними змінами. Орган удосконалили за допомогою технології CRISPR-Cas9, щоб видалити шкідливі гени свині та додати певні людські гени і покращити сумісність.

- Майже через сім десятиліть після першої успішної трансплантації нирки наші клініцисти ще раз продемонстрували наше прагнення запропонувати інноваційні методи лікування та допомогти полегшити тяжкість хвороб для пацієнтів, - сказала доктор медичних наук Енн Клібанскі.

62-річний Річард Рік Слейман був пацієнтом Центру масової трансплантації протягом 11 років. Нирку йому пересадили у 2018 році після 7 років на діалізі. Але новий донорський орган "дав збій" приблизно за п'ять років. Коли 2023 року трансплантована нирка почала відмовляти, він знову погодився на операцію. Але цього разу йому запропонували трансплантацію нирки свині, ретельно пояснюючи плюси та мінуси цієї процедури. Чоловік погодився, додавши, що якщо все пройде успішно, це дасть надію тисячам людей, яким потрібна трансплантація.