Парламентський Комітет державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав рішення про перейменування низки населених пунктів України. Проте остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада. За це мають проголосувати 226 народних обранців. Про це повідомляє народний депутат України Роман Лозинський.
Зокрема, йдеться про такі зміни:
- Червоноград (Львівщина) - Шептицький;
- Південне (Одещина) - Порт-Аненталь;
- Павлоград (Дніпропетровщина) - Матвіїв;
- Синельникове (Дніпропетровщина) - Ріднопілля;
- Бровари (Київщина) - Броварі.
Так, Інститут національної пам’яті у межах декомунізації рекомендував перейменувати місто Червоноград у Львівській області. Фахівці інституту пропонували обрати за назву Кристинопіль. Мешканці Червонограда виступили проти. Була дискусія і серед депутатів під час засідання комісії. Врешті Червоноград вирішили перейменувати у Шептицький. Цю назву обрали фахівці та консультанти, з якими радилися.
Павлоград отримав свою історичну, козацьку назву - Матвіїв. Також Синельникове перейменували на Ріднопілля, бо свого часу там була німецька колонія, назва якої у перекладі українською звучала саме як Ріднопілля.
Південне, велике портове місто на Одещині, теж отримало свою історичну назву Порт-Аненталь, що у перекладі означає Долина Анни.
Бровари у 1724 році на картах вказували як Броварі. Так було і в історичних документах. Але російська імперська політика залишила свій слід в наших топонімах. Тому Бровари відтепер теж матимуть свою історичну назву.
- Державна компанія «Українське Дунайське пароплавство» перейменувала перші 23 судна.
- Раніше на Дніпропетровщині три міські ради ухвалили рішення не перейменовувати міста в рамках дерусифікації, як того вимагає "Закон про заборону пропаганди російської імперської політики".