Астрономи виявили у Всесвіті безліч величезних скупчень галактик, які вони називають надскупченнями. Одним із найяскравіших прикладів із 662 нових надскупчень є Ейнасто, що знаходиться приблизно у 3 мільярдах світлових років від Землі. Його назвали на честь естонського астрофізика Яана Ейнасто, який був одним із перших учених, які виявили великомасштабні структури Всесвіту. Про це пише space.com.
Надскупчення Ейнасто важить стільки ж, скільки 26 квадрильйонів сонць, і складається з галактик, розділених відстанню 360 мільйонів світлових років. Дослідники з'ясували, що середня маса надскупчень становить близько 6 квадрильйонів сонячних мас, а їхні розміри в середньому сягають 200 мільйонів світлових років. Галактики всередині надскупчень виявилися важчими, ніж ті, що поза ними, і це вказуює на відмінності в їхньому розвитку.
Вивчення цих систем може допомогти зрозуміти природу темної енергії, яка прискорює розширення Всесвіту, а також прояснити питання про тривожні невідповідності у швидкості розширення, які спостерігаються.
- 14 лютого астрономи вперше виявили у космосі воду - на поверхні астероїдів Ірис та Массалія.
- 9 лютого космічний телескоп Hubble виявив 12 галактик, що взаємодіють одна з одною, утворюючи красиві та приголомшливі краєвиди, які нагадують космічні "перлинні нитки".
- 29 січня під час детального вивчення космосу астрономи виявили безліч нових змінних зірок, включаючи як молоді, і старі. Особливо дивним стало виявлення нового типу червоних гігантів, раніше невідомих науці.