Україна закриє список «Міжнародні спонсори війни» через скарги партнерів

Національне агентство з питань запобігання корупції переадресовуватиме користувачів зі свого сайту на реєстр санкцій від РНБО.

Україна закриє список «Міжнародні спонсори війни», який з початку повномасштабного вторгнення Росії вело Національне агентство з питань запобігання корупції. Про це повідомив Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів за результатами розширеного засідання уряду.

- Представниками РНБО серед іншого зазначено, що необхідності у додаткових інституціях щодо реалізації державної санкційної політики немає, оскільки вся вичерпна інформація з цього питання включена до Державного реєстру санкцій, - йдеться у пресрелізі.

НАЗК переадресовуватиме користувачів зі сторінки “Міжнародні спонсори війни” на сайт РНБО “Державний реєстр санкцій”. Міністерство юстиції наголосило на неприйнятності поширення від імені держави такої інформації без врегулювання питань на законодавчому рівні. Представники МЗС зазначили численні звернення дипломатів країн-партнерів з приводу відсутності нормативної бази для існування списку та його негативного впливу на ухвалення важливих рішень для протидії російській агресії.

У засіданні взяли участь посли Італії, Японії, Австрії, Франції, Угорщини, Туреччини, тимчасово повірені у справах посольств США, Бельгії, Фінляндії, Греції та представництва ЄС в Україні. Також були представники посольств Великої Британії, Канади, Німеччини й Китаю.

НАЗК вносило міжнародні компанії до списку «Міжнародні спонсори війни» через їхню роботу в Росії. Визнання міжнародним спонсором війни було лише репутаційним. До переліку внесли 50 компаній, зокрема Nestle, Auchan, Bonduelle, "Леруа Мерлен", Metro, Knauf, Unilever, Procter&Gamble, Yves Rocher, Xiaomi, Geely та інші.