Кабінет Міністрів України у п'ятницю, 15 березня, схвалив Державну програму забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя до 2030 року. Програму розробило Міністерство культури та інформаційної політики, повідомляє прес-служба відомства.
- Програма, розроблена нашим міністерством, спрямована не лише на створення умов для подолання наслідків русифікації, а й на розвиток та використання державної мови у всіх сферах суспільного життя. Крім того, вона охоплює заходи популяризації української мови у світі, адже українською говорять найсміливіші люди на землі, – сказав в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
У МКІП зазначили, що Програма допоможе створити єдиний україномовний простір, де кожен зможе почуватися комфортно та мати доступ до інформації. Також планується розробити спеціальні проекти, які мають на меті:
- подолання наслідків лінгвоциду (цілеспрямованого знищення мови), а також поновлення функціонування державної мови на окупованих територіях;
- популяризація української мови в Україні та за її межами;
- покращення викладання української мови у навчальних закладах.
У документі зазначили, що до 2030 року усі держслужбовці мають володіти державною мовою. Крім того, українці мають використовувати у спілкуванні, діловодстві та для отримання інформації. У МКІП обіцяють вживати заходів для допомоги працівникам бізнесу у оволодінні державною мовою. Також буде запроваджено державні стандарти та українську професійну термінологію.
- Раніше Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що в Україні збираються запровадити курси для бійців Збройних сил щодо вивчення української мови.
- У січні у Києві таксиста оштрафували на 3,4 тисячі гривень за відмову обслуговувати пасажирок українською мовою.