Українські полярники, які працюють на станції "Академік Вернадський ", вперше задокументували зустріч із фінвалом, що заплив у води неподалік станції. Цей вид кита – другий за величиною планети. Його довжина може досягати 26 метрів, а вага – 75 тонн, зазначають у Національному антарктичному науковому центрі.
- Несподівана, але довгоочікувана зустріч відбулася 6 березня у протоці Пенола поблизу Аргентинських островів (саме до цієї групи належить о. Галіндез, де розташований "Вернадський"). Хоча спостереження тривало лічені хвилини, нашим полярникам вдалося попрацювати з твариною. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко встиг сфотографувати велетня, а також відібрати зразки шкіри та жиру від нього, - розповіли українські вчені.
Подальші лабораторні дослідження допоможуть з'ясувати стать кита, більше дізнатися про його стан і краще зрозуміти популяційну структуру цього виду в Антарктиці, розповіли в НАНЦ. Полярники нагадують, що в минулому столітті китобійний промисл спричинив майже повне винищення фінвалів у водах поблизу Антарктиди. Однак останніми роками їхня популяція інтенсивно відновлюється, і вони повертаються туди, де раніше жили, зазначають вчені.
- Раніше полярники розповіли, що в Антарктиці після дощів ростуть справжнісінькі гриби. І це не якісь плісняви, а справжні, як в українських лісах – з капелюшками та ніжками. Є серед них і їстівні.
- Також полярники показали, як виглядає антарктичне літо. Цього літа були відзначені максимальні +5℃ (3 січня) та мінімальні -1,2℃ (12 січня). Полярники вивчають вплив зміни клімату на рослинність в Антарктиді, відстежуючи поширення кущів та роль пінгвінів у процесі озеленення.