У законопроекті щодо мобілізації розширять категорію заброньованих працівників. Наразі вже розглянуто 16 блоків правок до документа. Про це розповів народний депутат України від фракції "Слуга народу", член комітету з питань національної безпеки Федір Вениславський "Обозревателю".
- Пропонується також переглянути підприємства та організації, які можуть бронювати своїх працівників. І після ухвалення законопроекту, люди, які мали право на відстрочку, отримають статус заброньованого. Відповідні критерії будуть зазначені у документі, - зазначив він. - Тобто саме підприємства, організації, які є критично важливими для функціонування держави та життя населення, мають отримати право на бронювання.
Зокрема, всі поліцейські та держслужбовці, згідно з новим законом, стануть заброньованими, додав Веніславський. Також в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування, бронюється відповідно або 100 (якщо це керівники центральних органів влади, категорія А), або 50% (категорії Б та В держслужбовців) військовозобов'язаних.
Нардеп також зазначив, що хоч уже розглянуто 16 блоків правок до документа, є деякі аспекти, які ще перебувають на обговоренні. За словами нардепа, вже протягом одного-двох тижнів парламент отримає порівняльну таблицю. До Ради ж законопроект потрапить до кінця березня.
- Верховна Рада проголосувала у першому читанні урядового законопроекту про мобілізацію 7 лютого. До 21 лютого до документа внесли понад 4200 правок. Законопроект у другому читанні депутати планують ухвалити у березні.
- На початку березня стало відомо, що із законопроекту про мобілізацію виключать норму про арешт банківських рахунків ухилістів, яку багато юристів і самі нардепи назвали антиконституційною.
- Що передбачає новий законопроект про мобілізацію: ключові пункти читайте у матеріалі Коротко про.