Вперше в історії України проводиться дослідження рослинності в Антарктиді. Українсько-чеська наукова експедиція спільно з чеською антарктичною програмою розпочала цей унікальний проєкт з метою вивчення зелених куточків континенту та їхньої реакції на зміни клімату. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.
– Рослинність реагує на потепління в регіоні, проте ми, як науковці, повинні мати незаперечні докази. Створення моніторингу згодом надасть нам такі докази, — розповів керівник відділу біології та екології НАНЦ Іван Парнікоза.
Обравши три різні локації – Південні Шетландські острови, район Аргентинських островів і район острова Джеймса Росса, дослідники встановили мережу порівняльних полігонів, де провели детальне вивчення складу рослинності та характеристик ґрунту. Це початкове дослідження дозволить вченим відстежувати динаміку змін у рослинних угрупованнях та їхній зв'язок з кліматичними змінами.
- 15 лютого полярники представили відео, яке демонструє літню ніч біля станції "Академік Вернадський". Зйомка, проведена з 17:00 до 8:00, показує особливість клімату регіону.
- 30 січня українські полярники показали, як виглядає антарктичне літо. Цього літа були зафіксовані максимальні +5℃ (3 січня) та мінімальні -1,2℃ (12 січня). Полярники вивчають вплив зміни клімату на рослинність в Антарктиді, відстежуючи поширення кущів та роль пінгвінів у процесі озеленення.