Президент Угорщини Тамаш Суйок 5 березня підтвердив ратифікацію вступу Швеції до НАТО. Угорщина була останньою країною, яка перешкоджала приєднанню до Альянсу. Про це повідомляє представництво глави угорської держави.
- Президент республіки сьогодні підписав рішення парламенту від 26 лютого 2024 року про вступ Швеції до НАТО, - йдеться у повідомленні.
Тепер ратифікаційний документ буде відправлено до Вашингтона відповідно до правил НАТО. Наприкінці лютого угорський парламент схвалив вступ Швеції до НАТО. Угорщина була останньою країною НАТО, яка не ратифікувала договір про приєднання Швеції до оборонного альянсу з 2022 року.
Швеція доєднається до НАТО після подання документа про приєднання уряду США, який є депозитарієм Північноатлантичного договору. Вступ Швеції розширить склад Альянсу до 32 країн. Вона матиме доступ до захисту, передбаченого статтею 5 договору про створення НАТО. Ця стаття означає, що атака на одного члена Альянсу сприймається як напад на всіх. Протягом 200 років Швеція зберігала нейтралітет, уникаючи залучення у військові конфлікти.
Посол Литви у Швеції заявив, що після вступу Швеції до НАТО Балтійське море стане внутрішнім морем Альянсу. Дипломат також додав, що у разі виклику з боку Росії Калінінград буде "нейтралізовано" першим.
- 20 червня Швеція оголосила, що надасть новий пакет військової допомоги для України на суму 7,1 млрд шведських крон. Допомога включає бойові катери та інше військове обладнання.
- 19 червня у звіті комітету з оборони шведського парламенту повідомлялося, що Росія може здійснити військовий напад на Швецію незважаючи на присутність її сухопутних військ в Україні.