Комітет нацбезпеки, оборони та розвідки ВР продовжує роботу над законопроєктом з мобілізації. Члени комітету вважають, що громадяни повинні мати право подавати свої дані до територіальних центрів комплектування різними способами. Про це повідомив заступник голови комітету Єгор Чернєв.
- Оновити дані протягом 60 днів з моменту набрання чинності законом буде обов'язком громадян, а не правом. Усі військовозобов'язані мають стати на облік та виконувати свій військовий обов'язок, - зазначив парламентар.
При цьому розглядаються три варіанти подання інформації до ТЦК: особисто прийти та оновити дані, зробити це у ЦНАПі чи зареєструвати електронний кабінет і зробити це онлайн, не відвідуючи ТЦК.
Чернєв також повідомив, що наразі щодо ухилянтів обговорюються три варіанти обмежень: тимчасова заборона на виїзд за кордон, тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами та блокування рахунків у банках. Комітет не підтримав ідею блокування рахунків, оскільки не вважає її реально дієвою нормою.
- 7 лютого Верховна Рада проголосувала у першому читанні за урядовий законопроєкт про мобілізацію. Проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" підтримали 243 народні депутати (при необхідних мінімум 226).
- До законопроєкту про мобілізацію внесли понад 4200 правок. Частину пропозицій відхилили, але деякі все ж таки залишилися, у тому числі ті, що стосувалися ухилянтів. У другому читанні депутати планують ухвалити закон у березні.
- 1 березня члени оборонного комітету Ради Федір Вениславський та Олександр Федієнко заявили, що із законопроєкту про мобілізацію виключать норму про арешт банківських рахунків ухилянтів, яку багато юристів та й самі нардепи назвали антиконституційною.
- Що передбачає новий законопроєкт про мобілізацію: ключові пункти читайте у матеріалі Коротко про.