Термін тимчасового захисту для українських біженців без українського громадянства у Нідерландах минув 4 березня. Вони зобов'язані залишити країну до 1 квітня або звернутися за міжнародним захистом. Про це пише видання nltimes.nl.
Уряд країни вирішив змінити свою політику, оскільки, на їхню думку, потік біженців з України занадто великий, щоб продовжувати приймати всіх, і що багато громадян третіх країн можуть безпечно повернутися на батьківщину.
Нині у Нідерландах проживає приблизно 2540 громадян третіх країн з України. Їм надано 28 днів для того, щоб залишити країну або подати заяву на надання притулку або іншого типу дозволу на проживання. До 1 квітня біженцям потрібно завершити процедури зі звільнення з роботи, закриття банківських рахунків та відмову від реєстрації в муніципалітеті. Уряд надає допомогу у 5000 євро для тих, хто залишає країну.
Центральне агентство з прийому прохачів притулку (COA) оголосило на своєму веб-сайті у п'ятницю, що деякі муніципалітети більше не беруть громадян з України.
Як пише видання nos.nl, 4 березня близько 100 громадян третіх країн вийшли у Гаазі на вулиці протестувати проти своєї депортації. Вони обурені різницею щодо біженців з України та тих, хто приїхав до України для навчання чи роботи з тимчасової візи.
- 1 березня Україна та Нідерланди підписали десятирічну угоду про безпеку.
- 30 січня Депутат нідерландської партії BBB Мона Кейзер запропонувала спрямовувати українських біженців на захід України, оскільки ця область видається відносно стабільною.