На українсько-польському кордоні не зафіксовано жодного випадку блокування вантажу, який офіційно зареєстрований як військова або гуманітарна допомога. Про це під час онлайн-пресконференції 4 березня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
- Попри протести фермерів не зафіксовано жодного випадку блокування доставки до України військової техніки, гуманітарної допомоги, пального. Всі ці вантажі безперешкодно йдуть у країну, і це важливо. Для того, щоб уникнути маніпуляцій: ось ці випадки, що голосно роздмухуються у телеграм-каналах, це не військова техніка, це комерційні автомобілі, які везуть під різним виглядом. Тож важливо, щоб жоден вантаж, який офіційно зареєстрований як військова або гуманітарна підтримка, не був затриманий,- зазначив Шмигаль.
Він також висловив думку, що блокування аграріями кордону є «абсолютно безглуздим».
- У нас понад 90% нашого експорту йде морем або через дунайські порти, менше 5% рухається автомобільними шляхами, - пояснив прем’єр.
Ві додав, що під час поїздки на кордон урядовці запропонували для Польщі 5 кроків, аби вирішити питання блокади, польський уряд їх розглядає, частина з них уже є в комунікації польського уряду. Шмигаль також висловив надію, що "польські аграрії розберуться у статистиці і в причинах їхніх бід, які ми пов'язуємо з експортом зерна і продовольства з Росії та Білорусі, який необхідно припинити для країн Євросоюзу і для Польщі зокрема".
- Напередодні волонтер Назар Смик повідомив у соцмережах, що польські фермери досі не пропускають вантажі для військових, на які очікують на фронті. Він показав фото вантажівок які, за словами волонтера, «йдуть на один з фондів і вже оплачені». Смик наголосив, що ці вантажівки у черзі вже довгий час і що їх дуже чекають у 12-й бригаді спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України.
- Польські фермері блокують шість пунктів пропуску на кордоні з Україною. Станом на 3 березня у чергах стояли понад 2400 вантажівок.