Суди у чотирьох регіонах Росії прирівняли прізвище покійного опозиційного політика Олексія Навального до екстремістської символіки. Людям, які виходили на вулиці із платами, на яких було прізвище опозиціонера, призначили адмінарешти. Про це пише правозахисний проект "Перший відділ" та російські ЗМІ.
Правозахисники повідомляють, що суди призначили адміністративні арешти учасникам акцій за прізвище Навального на їхніх плакатах в Ульянівську, Челябінську, Краснодарі та Мурманську. У ухвалах суди послалися на те, що Фонд боротьби з корупцією, визнаний російською владою екстремістською організацією, неодноразово використовував ім'я та прізвище "Олексій Навальний" як "атрибутику та символіку".
Правозахисники зазначили, що з огляду на таку широку географію покарання за прізвище можна вважати практикою, а не ексцесами на місцях. У зв'язку з похороном Навального в Росії було затримано понад 104 особи у 19 містах Росії, підрахував правозахисний проект "ОВД-Інфо".
- 1 березня в Москві поховали російського опозиційного політика Олексія Навального, який помер 16 лютого у виправній колонії.
- Вранці цього ж дня відбулася церемонія прощання з Олексієм Навальним. Біля храму "Втоли моя печалі" у Москві зібралися сотні людей, а також десятки силовиків. У храм пустили дуже обмежену кількість людей, тож попрощатися з опозиціонером змогли лише його близькі та друзі.
- Про те, що Олексій Навальний помер у виправній колонії, 16 лютого повідомила ФСВП РФ. У медичному висновку вказано "природні причини" смерті. Тіло російського опозиціонера віддали матері лише 24 лютого.