Буданов порадив використовувати термін «повномасштабна війна» замість «вторгнення»

Повномасштабне вторгнення Росії завершилося наприкінці весни 2022 року, зазначив керівник ГУР.

gur.gov.ua

Повномасштабне вторгнення Росії завершилося наприкінці весни 2022 року, а далі почалася повномасштабна війна. Це наголосив керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв'ю NV.

- Давайте визначимося з дефініціями. «Повномасштабне вторгнення» чи «повномасштабна війна». Думаю, що «повномасштабне вторгнення» завершилося ще наприкінці весни 2022 року. Коли окупанти не змогли захопити Київ, Чернігів та Суми — на півночі, Харків — на сході, Миколаїв та Запоріжжя — на півдні. Коли рашисти не змогли вийти на так звані «кордони» своїх фейкових республік на українському Донбасі. Саме на цьому етапі «повномасштабне вторгнення», власне, і завершилося, - сказав він.

Після цього розпочався український контрнаступ, в результаті якого були повністю звільнені Київська, Чернігівська, Сумська області, Куп’янськ, Балаклія та Ізюм на Харківщині, Лиман на Донеччині. Українські воїни звільнили від рашистів і єдиний обласний центр, який їм вдалося захопити в березні 2022-го — місто Херсон. Було звільнено все правобережжя Херсонщини. Далі - почалася повномасштабна війна, яка протягом 2023 року мала здебільшого позиційний характер без суттєвої зміни лінії фронту.

Програмою-максимум для України Буданов назвав не лише вихід на конституційні кордони 1991 року, але й повний розвал Росії, який через розміри її території може відбутися лише зсередини. Україна цьому процесу має “максимально сприяти своєю думкою, своєю зброєю, своєю дипломатією, своєю розвідкою”.

На думку керівника ГУР, Російська Федерація повинна повністю відмовитись від ядерної зброї, а «мирний атом» у Росії повинен перейти під міжнародний контроль.