У Білорусі проходять "вибори", які опозиція закликала бойкотувати

Серед кандидатів немає жодного представника опозиції.

БЕЛТА

У Білорусі в неділю, 25 лютого, проходить голосування з обрання депутатів до парламенту та місцевих рад. Влада в Мінську міжнародних спостерігачів, зокрема і від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), вирішила не запрошувати. Опозиція, своєю чергою, закликала бойкотувати ці "вибори", повідомляє видання "Дрон.Медіа".

Це перші загальнонаціональні "вибори" у Білорусі з початку масових політичних репресій у 2020 році, коли Олександр Лукашенко заявив, що виграв шостий президентський термін в результаті голосування. Його США та Європейський Союз засудили як фальсифіковане.

За даними Центральної виборчої комісії (ЦВК), на 110 депутатських місць у нижній палаті парламенту Білорусі претендують 265 кандидатів. Наймолодшому – 23 роки, найстаршому – 66. У депутати місцевих рад балотуються понад 18 тисяч осіб (на 12 514 місць). Серед кандидатів - чиновники, лікарі, силовики, спортсмени, а також понад 20 громадян Росії, які постійно мешкають на території Білорусі. Водночас немає жодного представника опозиції.

Ще задовго до виборів стало очевидним, що білоруська опозиція не тільки не зможе конкурувати з прихильниками влади, а й по суті навіть брати участь у виборах. Білоруська влада постаралася максимально "зачистити" політичне поле та ізолювати своїх опонентів. Більшість електорату, яка живе і працює за кордоном, також ізолювали від участі в політичному житті Білорусі - виборчі дільниці за кордоном не формували.  

Тож лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що найоптимальніший варіант для білорусів - не брати участь у будь-яких заходах режиму та повністю бойкотувати вибори.