В оранжереї Київського ботанічного саду ім. А.Фоміна зацвіла пальма Лівістона, якій уже понад 200 років. Про це пише Вечірній Київ.
- У 2023 році очікуваного розквіту рослини не сталося через перебої в електропостачанні, викликані війною, але цього року співробітники доклали максимум зусиль для того, щоб врятувати пальму, і вона зацвіла, - розповіли виданню в ботсаду.
1979 року пальма вперше зацвіла після реконструкції оранжереї та й відтоді щороку цвіте на початку року. Ця австралійська рослина досягає висоти 30 метрів, і дослідники Ботанічного саду КНУ підтвердили, що це максимальна висота для цього виду пальми в природі. Скляна будівля оранжереї була спеціально збудована для цієї рослини.
В оранжереї ботсаду є ще одна пальма Лівістона Китайська, яка трохи нижча та молодша, але також квітуча.
Пальма Лівістона належить до роду багаторічних рослин, які ростуть у різних регіонах, таких як південно-східна Азія, Африка, Океанія та Австралія. Цей рід рослин входить у родину пальмових. Назва цієї рослини походить від імені Патріка Мюррея, лорда Лівінгстонського, який у XVII столітті зібрав у своєму саду понад тисячу різних видів рослин. Патрік Мюррей був учнем та другом Ендрю Бальфура.
- 5 лютого у Національному ботанічному саду імені М. Гришка у Києві вперше розквітла дивовижна рослина "лебедина шия".
- 5 січня в Бессарабії, попри зимовий сезон, раптово почали розквітати пізноквіти анкарські. Ця унікальна рослина внесена до Червоної книги України.
- 21 жовтня військова пенсіонерка Тетяна Газа з Ужгорода виростила найвищі в Україні чорнобривці. Рослини досягли висоти 2 метрів 14 сантиметрів.